phone Tel.: 515 915 290 / E-mail: italie@forline.cz

Informace o Bibione

Jedno z nejoblíbenějších italských letovisek na pobřeží Jaderského moře, ležící mezi Terstem a Benátkami. Je ideálním místem určeným k odpočinku i k aktivní dovolené. Bibione se dělí na několik částí - Lido dei Pini, Spiaggia (centrální část), Lido del Sole a Pineda. Na své si zde příjde opravdu každý. Klientům vyhledávajícím klidnou dovolenou, doporučujeme část Bibione Lido del Sole, Lido dei Pini nebo ještě klidnější část Pineda. Především mladší klienti ocení živé turistické centrum s diskotékou, restauracemi, bary a nákupní promenádou v části Bibione Spiaggia.

Místní moře je čisté, u břehu může být zkaleno zvířeným pískem. Po převážnou většinu roku je i zcela klidné, zvířený písek však není vhodný pro potápění. Pláž je tvořena výhradně velice jemným pískem a je vyhlášená zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce. Je dlouhá 11 kilometrů a místy široká až 200 metrů. Místní pláž je jak veřejná, tak i soukromá. Za poplatek si lze pronajmout plážový servis (slunečník, lehátko a polohovací křesílko). Pláže jsou každodenně udržovány, k dispozici jsou sprchy a WC, hřiště pro plážový volejbal a fotbal, půjčovny vodních šlapadel i dětské atrakce v podobě houpaček, prolézaček, atd. Neplacené volné pláže jsou v okrajových částech letoviska, ale ležet zdarma je povoleno i v části širokého úseku mezi mořem a první řadou slunečníků pláží soukromých. Bibione se pyšní též několika oceněními „modrou vlajkou“, které je udělováno mezinárodní neziskovou organizací Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) za čistotu pláží.

Velmi oblíbená je v letovisku cyklistika. Znáte cyklistické trasy pro zdravou dovolenou v Bibione? Bibione je díky svým 30 km cyklostezek ideální na bezpečný pohyb na dvou kolech. Navrhujeme Vám 5 tras, které stojí za Vaši pozornost, přičemž budete mít možnost poznat Bibione a okolí:

  • Procházka napříč Bibione: jízdou na kole podél plážové cyklostezky, uprostřed travnatých ploch obsypaných květy, si tak budete moci vychutnat skutečně pohádkovou trasu, kterou zakončíte návštěvou Valgrande, což je přírodní oblast významné enviromentální hodnoty.

  • Maják a borový les: ponoříte se tak do zelených plic Bibione. Čeká na Vás široké otevřené prostranství venkovské přírody postupně měnící se na hustý borový les, který Vás bude vedle mořského pobřeží doprovázet až k majestátnímu majáku.

  • I Casoni a venkov Terzo Bacino: trasa vede skrz laguny a nabízí na odiv prostředí, v němž jakoby se zastavil čas. Rytmus přírody je poznamenán tichem, zvířecími zvuky a bušením vln. Můžete se rozhodnout zajít k Prati Nuovi, což je stará rolnická vesnice, obývaná do 50-tých let minulého století nebo si vychutnat panoramatickou procházku v oblasti Canale dei Lovi.

  • Vallevecchia a Brussa: trasa nabízí návštěvu Vallevecchia, místo ekologického významu. Divoká pláž je destinací pro milovníky přírody a pozorovatelů ptactva, rybáře, pěší turisty, cyklisty a je jako stvořená pro jízdu na koni.

  • Řeka Tagliamento: pro cyklisty na horských kolech, je vhodná tato trasa na aktivní jízdu podél břehu řeky. Prohlídka je doplněna o odbočku do Cartiera di Villanova.

Skvělou novinkou je nedávno zbudovaný lodní přívoz X River, který spojuje Bibione s letoviskem Lignano Sabbiadoro. V provozu je každý den od května do září, s výjimkou přerušení provozu z důvodu špatného počasí. Uveze 10 osob a jejich kola, cena je 1 €/ pro osobu starší 10 ti let (v provozu od 9.00 do 19.00 hodin). Loňskou novinkou je i lagunský přívoz z Bibione Pinedy do Vallecchia (Brussy), kde najdete pěknou přírodní pláž (provoz je zdarma na základě objednání telefonicky či přes WhatsApp +39 347 992 2959 a v časech 9.30 - 13.30 a 14.30 - 18.30).

Jednou z největších předností letoviska je, že jako jedno z mála destinací nabízí vyčleněnou soukromou pláž pro psy. Své čtyřnohé miláčky tedy můžete vzít na dovolenou s sebou. Psí pláž Pluto, která je vybavena veškerým komfortem, se nachází ve východní částí Bibione (Lido dei Pini) a přitahuje množství návštěvníků ze všech zemí. Nabízí 200 volných míst vybavených slunečníkem, křesílkem a lehátkem. Jednotlivé slunečníky mají mezi sebou vzdálenost 5 metrů a nabízejí tedy dostatek prostoru pro všechny. Sezóna začíná v květnu a končí koncem září. Každý čtvrtek se zdarma koná výcvik psů a trasy "hbitosti" přímo na pláži. Zůčastnit se může každý, na rase ani velikosti nezáleží!

V Bibione se rozhodně nudit nebudete, letovisko nabízí maximální turistický servis pro všechny věkové kategorie. Můžeme ještě vyjmenovat například Bibione Thermae - lázně, Lunapark, veškeré vodní sporty, tenisové kurty, golfové hřiště v sousedním Lignanu a samozřejmě všudypřítomná italská přátelská atmosféra. Italská kuchyně je sama o sobě gastronomickým zážitkem, budete ochutnávat tu nejlepší pizzu, těstoviny, ryby, zmrzlinu, aperitivy, kávu a prosecco.

Bibione známe jako své boty a bude nám ctí, pro Vás zorganizovat pobyt jaký si přejete a předat Vám alespoň trochu zkušeností z více jak 28 leté praxe.

Vzdálenost letoviska

  • Bibione - Praha: 760 km

  • Bibione - Brno: 675 km

Novinka - home office z pláže?

Splňte si svůj sen, pracujte z pláže nebo jen prostě změňte prostředí, vezměte babičku a načerpejte tolik potřebný vitamín D! Už Vás nebaví být doma mezi čtyřmi stěnami, k tomu online výuka s dětmi a neustále se měnící opatření a štěkající pes! Ujeďte s námi za teplem a hoďte na chvíli každodenní starosti za hlavu! Týden je málo!

Náš TIP: zvolte si raději jednu delší dovolenou a vyhněte se možnému častějšímu testování a restrikcím. Pronajměte si apartmán na více týdnů, za výborné podmínky a načerpejte energii tam, kde svítí slunce a šumí moře. Obklopte se širokými plážemi a nekonečnými podněty k poznávání italské kultury a místní špičkové gastronomie.