phone Tel.: 515 915 290 / E-mail: italie@forline.cz

Doprava do Bibione

Do Bibione můžete vyrazit svým vlastním vozem nebo můžete využít naší autobusové dopravy.

Vlastní doprava

Vzdálenost: Brno – Bibione: 670 km

Doporučená trasa: Brno – Mikulov (clo) – Vídeň – dálnice směr Graz – Graz – dálnice směr Klagenfurt – Villach –Tarvisio (clo) – dálnice směr Udine – dálnice směr Venezia – sjezd z dálnice směr LATISANA – dál pokračovat dle směrovek do BIBIONE.

Příjezd do Bibione po Corso del Sole (viz plánek) jeďte rovně po levé straně uvidíte Agenzia Lorenzon. A tam sídli delegátka.

Nezapomeňte: osvědčení o technickém stavu vozidla, mezinárodní doklad o pojištění vozidla – tzv. zelenou kartu, označení CZ, povinnou výbavu auta  dětská sedačka pro děti do 12 let.

POZOR! Od 1.5.2005 platí v Rakousku povinnost mít ve vozidle výstražnou vestu, kterou je řidič povinen obléci při poruše vozidla.
Absence vesty v autě nebo její nepoužití bude pokutováno.

Na celém území Itálie je nutno mít zapnutá světla na autě po celý den!

Autobusová doprava

Aby byl Váš nástup na dovolenou pohodlnější, zajišťujeme k autobusovým zájezdům nástupy nejen v Brně, ale i v řadě dalších míst.

Nástupní místo musí být uvedeno na cestovní smlouvě. V případě, že se jedná o nástupní místo mimo udaná svozová místa, je nutné před podpisem smlouvy kontaktovat pracovníky CK pro ověření nástupního místa. Dopravu z nástupních míst zajišťujeme svozovými autobusy nebo mikrobusy.

Upozorňujeme, že trasa po území ČR nemusí vést vždy nejkratším směrem, trasy mohou být kombinovány, je nutné vzít na vědomí, že svozový bus nejede přímo z daného místa do Brna / Prahy nebo do pobytového místa. Klienti z jiných odjezdových míst než z Brna musí počítat s možností přestupů v rámci svozových autobusů. V Brně / Praze se zpravidla přestupuje. Svozové dopravní prostředky nemusí přímo navazovat na hlavní spoj do určené destinace, a proto se mohou vyskytnout čekací doby. V případě zdržení svozových dopravních prostředků nebo jiných komplikací si cestovní kancelář nárokuje právo na využití linkové dopravy, kdy klientům bude proplacena plná výše jízdného včetně poplatku za zavazadla po předložení jízdenek.

Při nižším počtu účastníků (min. 8 osob) má CK právo na změnu nástupního místa, na co nejbližší nástupní místo na trase autobusu (případně vrácení příplatku nebo proplacení jízdného linkovou dopravou). Z důvodu vytížení autobusu může CK spolupracovat s jinou cestovní kanceláří.

Pokud není klient připraven na místě odjezdu včas, musí si zajistit transfer do Brna / Prahy sám a na vlastní náklady.

Před odjezdem zasíláme klientům pokyny na cestu, ve kterých bude uvedeno místo nástupu v daném svozovém městě. Klient si den před odjezdem telefonicky ověří v naší CK přesný čas odjezdu (důvodem je prodej zájezdů do poslední chvíle - až po ukončení prodeje se uzavírá časový harmonogram svozů). Každý účastník má v autobusu předem přidělené místo dle zasedacího pořádku, s kterým bude seznámen při vstupu do autobusu. Cestovní kancelář přihlíží na požadavky klientů, ale přesně požadovaná místa nemůže vždy garantovat.

Z důvodu přetěžování autobusu a častým kontrolám na hranicích si může každý účastník zájezdu vzít s sebou 1 zavazadlo max. do 20 kg do zavazadlového prostoru a 1 příruční zavazadlo o hmotnosti 5 kg do autobusu. V případě většího množství zavazadel u jednoho klienta upozorňujeme, že dopravce má právo tato zavazadla nad povolený limit odmítnout. Cestovní kancelář ani dopravce nepřebírají odpovědnost za ztrátu nebo případnou záměnu přepravovaných zavazadel.

Pro rozvoz klientů při zpáteční cestě platí stejné organizační podmínky jako pro jejich svoz.

Všichni účastníci autobusové dopravy jsou povinni dbát pokynů řidičů nebo technických průvodců. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo vyloučit ze zájezdu podnapilé osoby či osoby chovající se vulgárně vůči ostatním osobám a to bez nároku na jakoukoli náhradu. V rámci bezpečnosti není možné převážet v autobuse zvířata. Všichni účastníci musí mít své místo (z bezpečnostních důvodů platí i pro malé děti).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: OD 26.6.2012 MUSÍ MÍT DÍTĚ DO 18. LET VLASTNÍ CESTOVNÍ DOKLAD!

SVOZOVÁ MÍSTA NA MORAVĚ:

  1. trasa: Opava, Ostrava, (Český Těšín, Třinec, Karviná, Havířov), Frýdek – Místek, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

  2. trasa: Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště, Brno

  3. trasa: Jihlava, Třebíč, Svitavy

  4. trasa: Litomyšl, Havlíčkův Brod

Základní nástupní místo: BRNO – dále autobus pokračuje na Mikulov (Znojmo).

SVOZOVÁ MÍSTA Z ČECH:

  1. trasa: Chomutov, Most, (Louny), Teplice, Ústí nad Labem, Litoměřice, (Kladno), Praha

  2. trasa: Liberec, Jablonec nad Nisou, (Česká Lípa), Turnov, Mladá Boleslav, Mělník, Praha

  3. trasa: Jičín, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha

Základní nástupní místo: PRAHA – dále bus pokračuje na Příbram, (Plzeň), Písek, Strakonice, (Tábor), České Budějovice.


Příplatky za svoz: 100 - 250 Kč/osoba dle vzdálenosti. Bližší info o cenách svozu k jednotlivým zájezdům v CK.