phone Tel.: 515 915 290 / E-mail: italie@forline.cz

Doprava do Bibione

Do Bibione můžete vyrazit svým vlastním vozem nebo můžete využít naší autobusové dopravy.

 

Doprava vlastní

Vzdálenost: Brno – Bibione: 670km

Doporučená trasa: Brno – Mikulov (clo) – Vídeň – dálnice směr Graz – Graz – dálnice směr Klagenfurt – Villach –Tarvisio (clo) – dálnice směr Udine – dálnice směr Venezia – sjezd z dálnice směr LATISANA – dál pokračovat dle směrovek do BIBIONE.

Příjezd do Bibione po Corso del Sole (viz plánek) jeďte rovně po levé straně uvidíte Agenzia Lorenzon. A tam sídli delegátka.

 

Poplatky

Rakousko – dálniční známka, 10 dní – 9 EUR (5,2 € / 1 cesta)

Itálie – dálniční poplatek (mýtné) – průměrný poplatek je 11 EUR za 100km

(pro Vaši cestu Tarvisio – Latisana je to 11 EUR – jedna cesta), mýtné se platí při sjezdu z dálnice

 

Ceny pohonných hmot

Rakousko: benzin cca 1,2 EUR/1 litr; nafta cca 1,1 EUR/1 litr

Itálie: benzin cca 1,6 EUR/1 litr; nafta cca 1,4 EUR/ 1 litr

 

Nezapomeňte!!!

Osvědčení o technickém stavu vozidla, mezinárodní doklad o pojištění vozidla – tzv. zelenou kartu, označení CZ, Povinná výbava auta – dětská sedačka pro děti do 12 let.

POZOR ! od 1.5.2005 platí v Rakousku povinnost mít ve vozidle výstražnou vestu, kterou  je řidič povinen obléci při poruše vozidla. Absence vesty v autě nebo její nepoužití bude pokutováno.

Na celém území Itálie je nutno mít zapnutá světla na autě po celý den!

 

Doprava autobusová

Doprava je zajišťována kyvadlovým způsobem zájezdovými autobusy. Cesta trvá cca 12 hodin, po 4 hodinách jsou hygienické přestávky. Každý účastník má v autobuse předem přidělené místo dle zasedacího pořádku, s kterým bude seznámen při vstupu do autobusu. Klienti z jiných odjezdových míst než z Brna musí počítat s možností přestupů v rámci svozových autobusů.

Je nutné vzít na vědomí, že po území ČR trasa nemusí vést vždy nejkratším směrem od prvního nástupního místa k  hraničním přejezdům. Přestože cestovní kancelář má zájem na nejkratší možné trase, z důvodů kapacitního vytížení autobusu si vyhrazuje právo trasu na území ČR upravit, případně spolupracovat při vytěžování autobusů s jinou cestovní kanceláří.

Zasedací pořádek platí pro cestu tam. Pro cestu zpět může být zasedací pořádek změněn dle potřeb CK (změna trasy, počtu osob, atd.).  Odjezdy z  nástupních míst jsou v pátek v odpoledních nebo večerních hodinách, příjezd do Itálie je v sobotu ráno. Zpáteční cesta začíná odjezdem z Itálie následující sobotu večer.

Čas odjezdu je vázán na devítihodinovou nutnou bezpečnostní pauzu, po kterou musí být autobus odstaven. Návrat do ČR je v neděli dopoledne.

V průběhu dopravy je možnost občerstvení (káva, pivo, limo) za české koruny. Doporučujeme si vzít na cestu pohodlné oblečení a obuv, do autobusu si vezměte jen nutné potřeby na cestu, objemnější zavazadla uložte do zavazadlového prostoru.

Zavazadla: vzhledem k omezenému zavazadlovému prostoru busu není možné přepravovat neskladné věci (jízdní kola apod.). Množství zavazadel omezte na jedno zavazadlo o max. hmotnosti 15 kg a jedno příruční zavazadlo na osobu. Po celou dobu pobytu (včetně dopravy) neodpovídá CK za ztrátu zavazadel.

Doklady na cestu:

Nejdůležitějším dokladem je samozřejmě cestovní doklad. POZOR! Dítě do 18 let musí mít od 26.6.2012 vlastní cestovní doklad. Po vstupu České republiky do Evropské unie mohou občané používat k cestování tyto doklady v rámci zemí Evropské unie: cestovní pas nebo nový občanský průkaz (typu identifikační karty – zelené barvy)

Dalším nutným dokladem je originál poukazu (voucheru), ale vzhledem k častému prodeji „na poslední chvíli“ je platná kopie poukazu a to i faxová.

 

SVOZOVÁ MÍSTA NA MORAVĚ:

1.trasa: Opava, Ostrava, (Český Těšín,Třinec, Karviná, Havířov), Frýdek –Místek, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

2.trasa: Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště, Brno

3.trasa: Jihlava, Třebíč, Svitavy

4.trasa: Litomyšl, Havlíčkův Brod

Základní nástupní místo: BRNO – dále autobus pokračuje na Mikulov (Znojmo)

 

SVOZOVÁ MÍSTA Z ČECH:

1.trasa: Chomutov, Most, (Louny), Teplice, Ústí nad Labem, Litoměřice, (Kladno), Praha

2.trasa: Liberec, Jablonec nad Nisou, (Česká Lípa), Turnov, Mladá Boleslav, Mělník, Praha

3.trasa: Jičín, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha

Základní nástupní místo: PRAHA – dále bus pokračuje na Příbram, (Plzeň), Písek, Strakonice, (Tábor), České Budějovice

Příplatky za svoz: 100-250 Kč/os.dle vzdálenosti. Bližší info o cenách svozu k jednotlivým zájezdům v CK.

 

 

 

 

 

Mapa místí dopravy ZDARMA v Bibione